Lotnisko w Gręzówce odwiedził wielokrotny Mistrz Polski w lataniu na uwięzi - Pan Sylwester Kubik. Mistrz dał mistrzowski pokaz akrobacji - dynamika lotu powalająca, od samego oglądania kręciło się w głowie. Mnie osobiście zaskoczyło zaawansowanie techniczne modelu Pana Sylwestra, bo do tej pory kojarzyłem takie samoloty tylko z silnikiem żarowym i papierem japońskim, a tu proszę - taka niespodzianka - silnik elektryczny, zasilanie 6s, śmigło przeciwbieżne, ogólnie ciekawa konstrukcja:

 

Na uwięzi latał też nasz zacny kolega Krzysiek (a wcześniej również Marcin, niestety nie zrobiłem żadnych zdjęć/filmów):

 

Oprócz latania na uwięzi zobaczyć można było też sporo modeli R/C. Kunszt pilotażu prezentował nam Marcin, latając Extrą Builder.RC 3.1m. Oprócz szaleństw 3D ćwiczył też po cichutku (poza okiem mojej kamery) program akrobacji IMAC:

 

Latał też Tomek Extrą 2.7m Builder.RC. Jeśli tak wyglądają pierwsze od półtora roku loty modelem R/C to ja też chcę tak "zardzewieć" /filmu niestety brak/:

 

Trzecim ze stajni modelem Builder.RC była Extra 2,3m kolegi Maćka. Drugi sezon lotów, taki model i to własnoręcznie zbudowany z KIT-u. No-no, postępy DYNAMICZNE:

 

Kolejnym modelem na lotnisku był ExtremeFlight Slick 2.7m Rafała. Piękny sprzęt, mam go na swojej liście zakupów, tylko nie mówcie nic mojej żonie ;-)

 

Rafał latał również małym modelem EDF - ROC Hobby Viper. Start z równej ale dość wysokiej trawy tak małym modelem nie był prosty. Byłem pod wrażeniem na jak dużą odległość decydował się odlatywać od siebie pilot. Ja jako obserwator miałem wrażenie, że to już kres widoczności takiej maszyny:

 

Sam latałem elektrycznym modelem Sebart Su-29s 140E. Dzięki małej reprymendzie od Marcina (nie nadaje się do zacytowania) i radzie w/s przesunięcia środka ciężkości wszedłem na nowy poziom latania tym fajnym aktobatem:

 

Oprócz Su zabrałem tradycyjnie małego Edge z RC-Factory. Ten model zawsze daje mi dużo frajdy. Stosunek radość z latania do ceny - nie do przebicia:

 

Na lotnisku oprócz samolotów pojawił się także dron pilotowany przez Stasia. Nadchodzi nowe pokolenie pilotów R/C:

 

Sobotnie loty w Gręzówce były dla mnie bardzo sympatycznym i owocnym spotkaniem. Miło było spotkać starych znajomych i poznać nowych. Zapraszam z rewizytą do Siedlec!

 

p.s. Przepraszam za jakość materiałów foto-wideo, wszystko rejestrowane było telefonem komórkowym.

 

Publikowane tutaj materiały i zdjęcia stanowią własność ich autorów, nie mogą być kopiowane oraz wykorzystywane bez ich zgody.
Strona niekomercyjna.