Od dłuższego czasu mieliśmy w planach próbę wykonania zdjęć modelu w locie, z pokładu drugiego modelu. Przyszedł w końcu czas, aby plany te zrealizować.

Jako platformę fotograficzną wykorzystaliśmy model T4H konstrukcji Wojtka, model fotografowany to Multiplex ParkMaster3D. Użytym aparatem był Mustek gSmart mini przerobiony przez Wojtka na sterowanie spustem migawki za pośrednictwem wolnego kanału nadajnika, także fotografujący sam wybiera odpowiedni moment i przełączając przełącznik w aparaturze uruchamia migawkę.

Robienie fotek w locie nie jest niestety proste - przy dalekim planie niewiele widać, z kolei gdy modele są blisko siebie po pierwsze w ogóle ciężko jest ustawić się w powietrzu w takiej pozycji, aby fotografowany model znalazł się w kadrze, po drugie - nawet jeśli się to uda, bardzo ciężko uzyskać ostre ujęcie. Cała zresztą zabawa w fotografowanie odbywa się w pewnym sensie na ślepo, bo przecież stając na ziemi nie da się dokładnie ocenić co znajduje się w kadrze.

Koniec końców jednak fotograf kilka razy się "wstrzelił" i kilka zdjęć wyszło, biorąc pod uwagę obiektywne trudności, całkiem nieźle. Poniżej krótka galeria:

Piękny krajobraz i ParkMaster w locie. fot.W.Szczęśniak
Trochę bliżej obiektywu fot.W.Szczęśniak
Piloci robią co mogą, dobrze, że z dużej odległości nie widać tego skupienia na twarzach :o) fot.W.Szczęśniak
W górę! W górę! W górę!!! fot.W.Szczęśniak
Te loty synchroniczne naprawdę można polubić fot.W.Szczęśniak
W następnych lotach wejdziemy na orbitę ;-) fot.W.Szczęśniak

Nie masz uprawnień aby komentować.

Publikowane tutaj materiały i zdjęcia stanowią własność ich autorów, nie mogą być kopiowane oraz wykorzystywane bez ich zgody.
Strona niekomercyjna.