Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Georgian German Greek Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh

OSDonate

Podoba Ci się nasza strona? Postaw nam piwo! :)

Kwota

Cześć, modelarstwo od dawna było obecne w moim życiu. Od dziecka lubiłem samoloty. Na początku oczywiście sklejanie plastikowych modeli produkcji PRL lub np. czeskiej. Jako rocznik 80 wychowujący się w małym mieście nie miałem dostępu do nowinek modelarskich. Mój pierwszy latający model zbudowałem w wieku ok. lat 10. Był to nieduży (ok.120 cm) tartak produkcji czeskiej. Frajda z ulotnienia tej "rzutki" była ogromna. W wieku nastoletnim ważniejszy był własny środek transportu (motorowery, motocykle), później studia (wieczny brak kasy), pierwsze auto i pierwsza praca. Dopiero w 2008 roku podjąłem decyzję o rozpoczęciu przygody z modelarstwem lotniczym RC. Mój pierwszy model to Parkmaster Multiplexa. Wcześniej pół roku na symulatorze więc był start, lot i lądowanie na kołach... Ale oczywiście śmigieł mnóstwo nałamałem i zużyłem kilka litrów CA... Przez moje ręce przewinęło się sporo różnych modeli. Tu ogromne podziękowania dla mojej wspaniałej Żony, która dzielnie wspiera mnie w tym hobby prezentując mi na różne okazje a to narzędzia, a to podzespoły oraz całe modele ARF. Od kilku lat jestem zafascynowany modelarstwem 3D, choć w moim wykonaniu to na razie 3d. Przesiadka na modele konstrukcyjne to był krok milowy. Latają bardziej precyzyjnie, lepiej wyglądają, dają mi więcej frajdy. Z modelarskiej przygody lubię zarówno latanie jak i dłubaninę. Ograniczone fundusze powodują, że zawsze staram się naprawić to co popsułem i przyznam, że daje mi to dużą satysfakcję. Rośnie więź z modelem jak powiedział jeden z moich niewielu Kolegów - i miał rację!


Radio: Hitec Aurora 9X 2.4 GHz

Publikowane tutaj materiały i zdjęcia stanowią własność ich autorów, nie mogą być kopiowane oraz wykorzystywane bez ich zgody.
Strona niekomercyjna.