Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Georgian German Greek Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh

OSDonate

Podoba Ci się nasza strona? Postaw nam piwo! :)

Kwota:

Cześć. Jestem Mirek Woźniak, rocznik '77. Modelarswo to moja największa pasja od najmłodszych lat. Zaczęło się kiedy w prezencie dostałem zestaw do montażu prostych układów elektrycznych z silniczkiem, buczkiem, światełkami itp. produkcji ZSSR. Za dzieciaka montowałem w zabawkach światła i silniczki zasilane na długim kablu zasilaczem od kolejki. Modelarstwem lotniczym zaszczepiłem się w czwartej klasie podstawówki. Uczęszczałem wówczas na modelarnię przy ulicy Bolesława Chrobrego w Siedlcach, którą prowadzili wówczas panowie instruktorzy Marek P. i Cezary P. Zacząłem od kartonowej rzutki, następnie proste sylwetkowe szybowce i zakończyłem modelem Wicherka na uwięzi z silnikiem spalinowym na eter, którego nie ukończyłem. Model ten zarastał kurzem w mojej piwnicy. Ilekroć na niego zerkałem marzyłem żeby do tej zabawy powrócić. W 2005r spotkałem w pracy pana Ludomira S., który odwiedzał wówczas modelarnię. Od niego dowiedziałem się o istnieniu Aeroklubu Siedleckiego i modelarni. Dzięki niemu rozpocząłem przygodę na nowo. Na chwilę obecna (2015) użytkuję modele RC szybowców, trenerków, akrobatów napędzanych elektrycznie i spalinowo. Obecnie buduję model paralotni z wózkiem. Mój wicherek doczekał się w końcu ukończenia już w wersji RC. Najbardziej fascynuje mnie usprawnianie upartych ledwo latających modeli i gasnących w locie silników. Czas spędzony na lotnisku i w pracowni jest dla mnie jak doładowanie baterii które potrzebne są do zmagania się z codziennością.


Radio: Spectrum DX8 2.4 GHz

Publikowane tutaj materiały i zdjęcia stanowią własność ich autorów, nie mogą być kopiowane oraz wykorzystywane bez ich zgody.
Strona niekomercyjna.